top of page

Legendární sopranistka Gabriela Beňačková přiveze do Jihlavy největší pěvecké talenty ze 17ti zemí s


V termínu 12.-14. října 2019 se uskuteční v Jihlavě semifinálové a finálové kolo 12. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Gabriely Beňačkové, kde se představí nejlepší mladí operní pěvci současnosti z Japonska, USA, Kuby, Turecka, Rakouska, Portugalska, Polska, Maďarska, Francie, Jižní Koreje, Chorvatska, Rumunska, Slovenska, Německa, Ukrajiny, Ruska a Slovinska.


V rámci Mezinárodní pěvecké soutěže Gabriely Beňačkové se v Jihlavě uskuteční již tradičně tři galakoncerty. Prvním je sobotní koncert semifinalistů, kde vystoupí všech 30 vybraných pěvců. V neděli už bude zpívat jen finálová patnáctka a v pondělí nás čeká koncert vítězů. uvádí operní pěvec a ředitel soutěže Jakub Pustina


Odborná porota, v čele s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou, bude mít opět velice nelehký úkol, protože všech třicet pěvců, kteří přijíždějí do Jihlavy, jsou již vlastně vítězi. A to proto, že se museli mezi několika stovkami konkurentů z více než 60ti zemí světa prozpívat až mezi třicet nejlepších. Všichni tito mladí pěvci patří mezi nejlepší pěvecké talenty současnosti a žádný milovník krásné hudby by si neměl nechat ujít jejich ohromující výkony. dodává Jakub PustinaTERMÍNY KONCERTŮ:

12.10.2019 – koncert SEMIFINALISTŮ, 18:00, sál hotelu Gustav Mahler

13.10.2019 – koncert FINALISTŮ, 18:00, sál hotelu Gustav Mahler

14.10.2019 – koncert VÍTĚZŮ, 18:00, sál hotelu Gustav Mahler


Vstupenky jsou k dispozici v TIC Jihlava


Nejnovější příspěvky
Archiv
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page