top of page

Legendární sopranistka Gabriela Beňačková přiveze do Jihlavy největší pěvecké talenty ze 17ti zemí

V termínu 12.-14. října 2019 se uskuteční v Jihlavě semifinálové a finálové kolo 12. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Gabriely Beňačkové, kde se představí nejlepší mladí operní pěvci současnosti z Japonska, USA, Kuby, Turecka, Rakouska, Portugalska, Polska, Maďarska, Francie, Jižní Koreje, Chorvatska, Rumunska, Slovenska, Německa, Ukrajiny, Ruska a Slovinska. Tuto prestižní akci již tradičně podporuje statutární město Jihlava a Kraj Vysočina.


V rámci Mezinárodní pěvecké soutěže Gabriely Beňačkové se v Jihlavě uskuteční již tradičně tři galakoncerty. Prvním je sobotní koncert semifinalistů, kde vystoupí všech 30 vybraných pěvců. V neděli už bude zpívat jen finálová patnáctka a v pondělí nás čeká koncert vítězů. uvádí operní pěvec a ředitel soutěže Jakub Pustina


Odborná porota, v čele s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou, bude mít opět velice nelehký úkol, protože všech třicet pěvců, kteří přijíždějí do Jihlavy, jsou již vlastně vítězi. A to proto, že se museli mezi několika stovkami konkurentů z více než 60ti zemí světa prozpívat až mezi třicet nejlepších. Všichni tito mladí pěvci patří mezi nejlepší pěvecké talenty současnosti a žádný milovník krásné hudby by si neměl nechat ujít jejich ohromující výkony. dodává Jakub PustinaTERMÍNY KONCERTŮ:

12.10.2019 – koncert SEMIFINALISTŮ, 18:00, sál hotelu Gustav Mahler

13.10.2019 – koncert FINALISTŮ, 18:00, sál hotelu Gustav Mahler

14.10.2019 – koncert VÍTĚZŮ, 18:00, sál hotelu Gustav Mahler


Vstupenky jsou k dispozici v TIC JihlavaSoutěž Gabriely Beňačkové patří mezi největší operní soutěže světa


Mezinárodní pěvecká soutěž Gabriely Beňačkové je prestižní událostí světového významu, která v současnosti patří mezi největší operní soutěže světa a je vyhlašována ve více než 60ti zemích. Prezidentkou soutěže a také předsedkyní poroty je legendární sopranistka Gabriela Beňačková.

První kolo soutěže probíhá za klavírního doprovodu ve světových metropolích, jako je Vídeň, Berlín, Mnichov, Milán, Varšava, Moskva, Budapešť nebo Praha. Je určena mladým operním pěvcům do 35 let věku a každoročně se jí účastní několik stovek operních pěvců z celého světa. Z prvního kola odborná porota vybere 30 nejlepších pěvců a ti přijíždějí v říjnu do Jihlavy, kde se utkají v semifinálovém a finálovém kole soutěže.

Jihlavské koncerty jsou neopakovatelnou možností slyšet ohromující výkony těch nejlepších operních talentů současnosti a každý milovník opery by si je rozhodně neměl nechat ujít.
Коментарі


Nejnovější příspěvky
Archiv
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page